Stor perde nasıl sökülür, nasıl takılır?

Stor perde kullanımı çok zor gibi görünse de aslında hiç öyle değildir. Kolaylıkla yerinden sökülebilir ve aynı kolaylıkla da yerine takılır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit. İlk olarak stor perdenizi mekanizmasını gösterildiği şekilde çıkartın. Bütün stor perdelerin çıkartma mekanizması farklı olabilmekte ve sizin evinize bu mekanizmayı kuran kişi nasıl takma ve çıkartma işlemi yapacağınızı göstermektedir. Bunu monta lama yapan kişiden öğrenmeyi ihmal etmeyin. İlk olarak bu mekanizmadan standart olarak nasıl çıkartma yapacaksınız bunu madde madde anlatalım.

  1. Adım: ilk olarak bir sandalye yardımı ile perdeye yakın olacak şekilde bir konum alın. Bu sırada bir kaza çıkmaması için kendinizin emniyette olduğunuzdan emin olun.
  2. Adım: bu adımda ise klemensleri gösterildiği gibi çıkartın. Genelde pratik bir aparat takılır ve çıkarımı da kolaydır. Tık sesi ile bir tarafın klemensini çıkarttıktan sonra diğer tarafın klemensini çıkartmak da basit olacaktır.
  3. Adım: bu adımda ise stor perdenizi katlayın. Yani perdenin her sabah yaptığınız yukarı katlama işleminde olduğuna emin olunuz. Ardından klemenslerin bulunduğu yerden baskı uygulayarak çıkartma işlemini yapabilirsiniz.
  4. Adım: Klemenslere baskı uygulayarak stor perde çıkartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Göründüğü gibi çok zor bir işlem olmamakla birlikte yine de bir bilgi gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden ürününüz yerine takılırken takan ekipten nasıl geri çıkartacağınızı öğrenmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede kolaylıkla çıkartma takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde bir mekanizmanın bozulması bu modelin çöpe gitmesi demek olabilir. Bazen de para ile yaptırmanız mümkün olabilir. Bu tür zararlara uğramamak için en iyi çözüm gelen ekipteki kişilere nasıl takıp çıkartacağınızı sormak olduğu gibi yazımızdaki adımları takip ederek de bu işlemi kolaylıkla ve hasarsız yapabilirsiniz.

Stor perde çıkartma işlemini gerçekleştirdiniz güzel bir şekilde ılık su ile fırça yardımıyla temizlediniz ve katlamadan kuruttunuz artık yerine takma zamanı geldi. Bu aşamada nasıl geri yerine takacağınızı biliyor musunuz? Bu aşamayı da sizler için adım adım bütün detayları ile açıklayacağız ve kolaylıkla yerinden çıkarttığınız ürünü yerine yine kolaylıkla takabileceksiniz. Bunun için izlenecek adımlar;

  1. Adım: stor perdenizi formunu bozmamaya özen gösterin. Kesinlikle iplerini ve pilelerinin bozulmasına izin vermeyin.
  2. Adım: stor perdenizi klemenslere geçirin ve tık sesi ile yerine oturtun.
  3. Adım: diğer tarafı da aynı şekilde klemenslere geçirin ve iyi şekilde oturduğuna emin olun.
  4. Adım: bu adımda ise perdeyi açın mekanizmada bir bozukluk olup olmadığını kontrol edin.

Bu kadar basit ve kısa aşamalı olarak takma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünlerimiz

(0530) 781 68 16 Bilgi İstiyorum